Faster Gold 50 EC – insecticid cu actiune rapida

In aceasta perioada se inregistreaza un puternic atac de afide. Sunt numeroase specii, polifage, deci ataca multe culturi, iar daca nu se intervine la timp cu masuri de combatere, afidele pot cauza pagube mari, inclusiv moartea plantelor.

Faster Gold 50 EC este o solutie iscusita pentru tratamentul impotriva afidelor. Este un insecticid de contact si ingestie, ce poate fi aplicat atat la culturile semanate in toamna, cat si la cele semanate in primavara. Acesta actioneaza asupra sistemului nervos al insectelor. Insectele inceteaza sa se mai hraneasca, dupa care intervine paralizia si apoi moartea acestora. Faster Gold 50 EC actioneaza atat asupra adultilor, cat si a larvelor.

Pentru mai multe detalii despre oferta noastra va rugam sa apelati la reprezentantii ALCEDO din zona dumneavoastra. Informatii gasiti si in aplicatia ALCEDO, disponibila in AppStore sau Google Play: https://aplicatia.alcedo.ro/

Echipa ALCEDO

Utilizăm module cookie pentru a permite site-ului să funcționeze corect, pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi servicii de Social Media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, facem schimb de informații cu partenerii noștri din departamentele de Social Media, publicitate și date analitice cu privire la modul dvs. de utilizare a site-ului. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Citește mai mult.